انجمن کنترل و ابزار دقیق ایران
قفل کارتی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن کنترل و ابزار دقیق ایران (http://www.controliran.com)
+-- انجمن: گوناگون (/forumdisplay.php?fid=86)
+--- انجمن: مباحث گوناگون (/forumdisplay.php?fid=94)
+---- انجمن: بحث هاي آزاد (/forumdisplay.php?fid=87)
+---- موضوع: قفل کارتی (/showthread.php?tid=2448)قفل کارتی - sara97 - 02-06-2019 03:13 PM

بیش از آن که به بحث در مورد قفل کارتی و ویژگی های آن پرداخته شود، باید بدانیم که قفل دیجیتال چیست؟ قفل دیجیتال وسیله است که ورود و خروج درب ورودی ساختمان را کنترل و از حریم خصوصی اشخاص، مناطق محرمانه، اموال ارزشمند و … محافظت می نماید. در واقع اساسی ترین ویژگی این نوع قفل ها کنترل ورود و خروج و صدور مجوز دسترسی برای افراد خاص می باشد.

به این ترتیب تنها افرادی قادر خواهند بود به بخش مورد نظر دسترسی یابند که هویت آن ها از پیش به قفل شناسایی شده باشد. این وسیله بهترین گزینه جهت محافظت از اماکن حساس امنیتی مانند اتاق سرورها، آزمایشگاه ها، اتاق مدیریت و … می باشد. از انواع قفل دیجیتال می توان به قفل رمزی، قفل کارتی و قفل اثر انگشتی اشاره نمود.

مقایسه قفل کارتی با سایر مدل های قفل دیجیتال
همانطور که گفته شد قفل های دیجیتال دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام به نوبه خود دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند. قفل اثر انگشت دارای امنیت بسیار زیادی می باشد اما با توجه به قیمت بالای آن نسبت به سایر مدل ها، اکثر کاربران ترجیح می دهند که از قفل رمزی و یا قفل کارتی جهت افزایش امنیت درب ورودی کسب و کار خود استفاده نمایند. در قفل رمزی نیز امکان فراموش نمودن رمز و یا لو رفتن آن وجود دارد. به همین دلیل معمولا در اماکن اداری، تجاری و شرکت های بزرگ از قفل کارتی برای کنترل ورود و خروج پرسنل استفاده می شود.