انجمن کنترل و ابزار دقیق ایران
طبقه بندی 50 برند برتر جهان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن کنترل و ابزار دقیق ایران (http://www.controliran.com)
+-- انجمن: گوناگون (/forumdisplay.php?fid=86)
+--- انجمن: مباحث گوناگون (/forumdisplay.php?fid=94)
+---- انجمن: اخبار علمي و فن آوري (/forumdisplay.php?fid=89)
+---- موضوع: طبقه بندی 50 برند برتر جهان (/showthread.php?tid=341)طبقه بندی 50 برند برتر جهان - محمود احمدي - 08-17-2010 07:05 PM

مجله فوربس لیستی از 50 مارک بسیار معروف دنیا را منتشر کرده است که در این لیست دو برند فناوری «اپل» و «مایکروسافت» دو رتبه اول این طبقه بندی را به خود اختصاص داده اند.
به گزارش مهر، مجله فوربس همانند سال های گذشته به طبقه بندی مارک های معروف دنیا پرداخته است. در این لیست، مارک اپل با وجود مشکل آنتن«آی- فون 4» به عنوان معروف ترین مارک دنیا شناخته شد. ارزش این مارک 4/57 میلیارد دلار است.
رتبه دوم این طبقه بندی نیز به یک مارک فناوری اختصاص یافته است. مایکروسافت که مهم ترین رقیب اپل به شمار می رود، در این فهرست در سکوی دوم ایستاده است.
پس از مایکروسافت به ترتیب مارک های کوکاکولا، آی. بی. ام، گوگل، مک دونالد، جنرال الکتریک و اینتل در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. پس از مارک اینتل، مارک فنلاندی نوکیا در رتبه دهم این لیست فوربس وارد شده است.
در ادامه مارک فنلاندی نوکیا، مارک ژاپنی تویوتا، مارک فناوری سیسکو، مارک انگلیسی وودافون که همچنان یک مارک فناوری است به ترتیب رتبه های یازده تا سیزدهم را به دست آورده اند.
رتبه چهاردهم نیز به مارک فناوری hp و رتبه پانزدهم به مارک at&t اپراتور موبایل شماره یک در آمریکا اختصاص یافته است. «بی. ام. و» به عنوان اولین مارک آلمانی در رتبه شانزدهم این لیست قرار دارد. مارک «اوراکل » تولیدکننده نرم افزارهای رایانه ای در رتبه هفدهم و مارک فرانسوی «لویی ویتو» در رتبه هجدهم ایستاده است. رتبه های نوزدهم و بیستم را به ترتیب مارک های مرسدس و دیزنی از آن خود کرده اند.
رتبه آخر 50 طبقه بندی مارک های معروف از دیدگاه فوربس به مارک ایتالیایی «گوچی» اختصاص یافته است.
منبع : دنیای اقتصاد تاریخ : 25 مرداد 1389