زمان کنونی: 05-26-2019, 10:26 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)اسپیسر بتن


ارسال موضوع  ارسال پاسخ 
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امتیاز موضوع:
 
اسپیسر بتن
نویسنده پیام
tabrizsanat آفلاین
Banned

ارسال ها: 1
تاریخ عضویت: Nov 2016
ارسال: #1
اسپیسر بتن
اسپیسر بتن از جمله ابزار های ساختمانی هستند که در صنعت ساختمان به کار می رود . اسپیسر در لغت به معنای فاصله نگهدار می باشد که عموما فضای بین میلگرد و قالب را تامین می کند و از ضعف های متداول و قابل پیش گیری در سازه های بتن مسلح ، تاثیر عوامل و عناصر مخرب اطراف می باشد . اکسیژن ، رطوبت ، کلر ، سولفات ها و سایر عوامل خورنده محیط می توانند با نفوذ به درون بتن و تماس با میلگرد ها باعث سرعت بخشیدن به خوردگی میلگرد شود و از عمر مفید سازه بکاهد .

اسپیسر بتن مانع از رسیدن عوامل خورنده محیط به سطح میلگرد می شوند . رسیدن رطوبت و اکسیژن به سطح میلگرد باعث واکنش یعنی اکسایش شده و این اکسایش در سطح وسیع از میلگرد می شود . این فرآیند نوعی زنگ زدگی می باشد که باعث افزایش حجم میلگرد شده و در نهایت با فشاری که به بتن می آورد باعث ایجاد ترک در بتن می شود . اسپیسر بتن باعث می شود که فاصله مناسبی بین میلگرد و سطح محیط بیرون بتن ایجاد شود .
این در حالی است که پوشش بتنی روی میلگرد می تواند به عنوان مهم ترین عامل جلوگیری از خوردگی محسوب می شود . وقتی که میلگرد در سطح بتن نمایان شود اثر شیمیایی رطوبت و عوامل خورنده سرعت قابل توجهی پیدا می کند . بر اساس مطالعات انجام شده به ازای هر دو میلی متر کاهش در ضخامت بتن روی میلگرد 5 سال عمر سازه کم و دوام و عمر و پایایی ساختمان کم می شود
منبع : اسپیسر بتن
11-03-2016 10:40 AM
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
MapsaControl.ir

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


پرش به انجمن: