زمان کنونی: 07-06-2020, 02:56 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)فواید آموزش رباتیک به کودکان


ارسال موضوع  ارسال پاسخ 
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امتیاز موضوع:
 
فواید آموزش رباتیک به کودکان
نویسنده پیام
zahra.abd آفلاین
کاربر معمولی
*

ارسال ها: 2
تاریخ عضویت: Jan 2018
اعتبار: 0
ارسال: #1
فواید آموزش رباتیک به کودکان
همانطور که می دانید، همگام با پیشرفت های عظیم و سریع علم و صنعت در جهان امروز، حرکت کشور عزیز ما نیز در عرصه صنعت و تکنولوژی شتاب بیشتری گرفته و سعی می شود با بکارگیری علوم مختلف روز در بخش صنعت، کمبودها و عقب ماندگی های موجود برطرف شود. زیرا پیشرفت در بخش های گوناگون صنعت، زمانی حاصل می شود که علوم مرتبط با آن را در اختیار داشته باشیم و نمی توان از نقش موثر دانش در روند شکوفایی صنایع کشور چشم پوشی نمود. از این رو، کاملا واضح است که برای تقویت صنایع، باید افرادی متخصص و آگاه به دانش های گوناگون را تربیت کنیم که این خود وابسته به سرمایه گذاری های کلان در بخش آموزش می باشد. تنها با بها دادن به مدارس و دانشگاه است که یادگیری و تولید بومی علم، میسر شده و می توان با تخصصی کردن همه علوم، متخصصانی در سطوح مختلف برای کارهای متنوع در صنعت پرورش داد

اما در صنایع گوناگون امروز، ماشین ها و ربات ها نقش ویژه ای داشته و کارخانه های بزرگ به سمت تمام مکانیزه شدن و اتوماسیون پیش می روند. به همین دلیل، در کشورهای صنعتی کمتر کارخانه مهمی را می توان یافت که در آن از ربات استفاده نشود. پیش بینی می شود که رباتیک یکی از ده صنعت برتر آینده باشد. نیاز امروز صنایع ایجاب می کند که بسیاری از امور توسط ربات ها و با حداقل دخالت انسان (و یا حتی بدون دخالت نیروی انسانی) انجام پذیرد.

در صنعت، گاهی اوقات نیاز است که کارهایی صورت پذیرد که انسان به هیچ وجه، توانایی انجامش را ندارد. در این موارد ربات ها می توانند بهترین راه حل و مدد رسان آدمی باشند. همچنین، کارخانه ها برای افزایش سرعت، کیفیت، دقت و هزینه ی پایین تر باید به سمت رباتیکی کردن تمامی قسمت های کارخانه پیش بروند و در بعضی از قسمت ها که برای انسان خطرناک است، مانند جوشکاری و رنگ پاشی و سموم شیمیایی و …. ناچار به استفاده از ربات می شوند. به طور اجمالی می توان گفت، مزایای بکارگیری ربات ها عبارت است از : افزایش بهره وری، افزایش تولید، بهبود کیفیت کار، افزایش دقت، جلوگیری از اتلاف نیروی انسانی، افزایش سرعت، کاهش هزینه، کاهش ضایعات ، چند منظوره بودن، هوشمند بودن، عدم خستگی و….

پیشرفت و توسعه صنعت در زمینه رباتیک و یا هر بخش دیگری، بدون سرمایه گذاری برای آموزش و گسترش علوم مربوط به آن هرگز میسر نخواهد شد و میبایست ما برای جبران عقب ماندگی ها و کاستی های رباتیک کشور، به توسعه هرچه بیشتر و هرچه سریع تر دانش رباتیک در مراکز آموزشی خود بپردازیم. وجود افراد متخصص در بخش رباتیک، در حقیقت داروی شفا بخشی برای صنعت کشور است. درست است که شاید در صنعت امروز ایران تا حدودی به رباتیک بی توجهی شده و در سرمایه گذاری های کلان صاحبان صنایع آن را نادیده انگاشته اند. اما غفلت مسئولین و مدیران نباید سبب توقف تولید این داروی حیاتی برای صنعت کشور شود.

وظیفه همه دلسوزان صنعت کشور، کمک به گسترش رباتیک و شناخت آن به صاحبان صنایع میباشد.
شما میتوانید کودکان خود را در دوره های آموزش رباتیک کودکان به راحتی ثبت نام کنید و استعداد های نهفته کودکان خود را در سنینی پایین شکوفا کنید تا در آینده بتوانند در این زمینه مشغول به کار و هنر خود شوند حتما آن ها در شرکت کردن در این دوره ها آموزشی تشویق کنید و آن ها را در این مسیر راهنمایی کنید
(آخرین ویرایش در این ارسال: 02-06-2018 06:48 PM، توسط Rah Man.)
02-05-2018 10:41 AM
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
MapsaControl.ir

mahinhj88 آفلاین
کاربر معمولی
*

ارسال ها: 2
تاریخ عضویت: Apr 2018
اعتبار: 0
ارسال: #2
RE: فواید آموزش رباتیک به کودکان
با تشکر از مقاله خوبتون

جملات زیبا جزوه دانشگاهی
04-07-2018 02:41 PM
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
MapsaControl.ir

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


پرش به انجمن: