زمان کنونی: 08-05-2020, 06:36 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)وکیل مواد مخدر


ارسال موضوع  ارسال پاسخ 
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امتیاز موضوع:
 
وکیل مواد مخدر
نویسنده پیام
hajar99111 آفلاین
کاربر معمولی
*

ارسال ها: 4
تاریخ عضویت: Jul 2020
اعتبار: 0
ارسال: #1
وکیل مواد مخدر
عناصر تشکیل دهنده جرایم مواد مخدر
مواد مخدر یا سر خوشی نما ، نامی است برای انواع مختلف داروها و ترکیبات طبیعی و شیمیایی که خاصیت مسکن و تسکین دهنده دارد و به دلیل ایجاد اعتیاد و وابستگی ، خرید و فروش و استعمال آن ممنوع می باشد. مواد مخدر انواع مختلفی دارد که به اختصار به توضیح برخی از آن ها می پردازیم .
کشت خشخاش
منظور از کشت ، به هر گونه عملیاتی گفته می شود که به تولید طبیعی خشخاش منجر شود . اعم از اینکه در یک مزرعه یا باغچه یا حتی گلدان کوچک باشد. خشخاش از گیاه کوکنار به دست می آید و گیاهی است که دارای ساقه باریک و برگ های دراز ، درشت و دندانه دار ، گل هایش سفید و بلندیش تا یک متر می رسد و میوه ی آن به شکل حقه است و پس از ریختن برگ های گل در سرشاخه پیدا می شود و آن را گرز خشخاش و کوکنار می گویند که از شیره حاصل از گرز آن تریاک استخراج می شود .
عناصر تشکیل دهنده جرم کشت خشخاش
جرم کشت خشخاش دارای سه عنصر قانونی، مادی و معنوی است .
عنصر قانونی جرم کشت خشخاش
در ماده ۱ قانون مبارزه با مواد مخدر به طور صریح آمده است که کشت خشخاش مطلقاً جرم است و در ماده ۲ قانون مبارزه با مواد مخدر مجازات کشت خشخاش را به شرح ذیل تعیین شده است:
۱٫ بار اول ده تا صد ملیون ریال جریمه ی نقدی .
۲٫ بار دوم پنجاه تا پانصد ملیون ریال جریمه ی نقدی و سی تا هفتاد ضربه شلاق .
۳٫ بار سوم صد ملیون تا یک میلیارد ریال جریمه ی نقدی و یک تا هفتاد ضربه شلاق و دو تا پنج سال حبس .
۴٫بار چهارم اعدام
عنصر مادی جرم کشت خشخاش
عنصر مادی ، عبارت است از هرگونه عملیات فیزیکی که عنوان کاشت بر آن صدق کند . مثل قراردادن بذر خشخاش در زمین و آبیاری آن و عملیاتی که در کشاورزی به آن کاشت و داشت گفته می شود .
عنصر معنوی جرم کشت خشخاش
کشت خشخاش جزء جرایم عمدی است و در جرایم عمدی احراز قصد مجرمانه لازم است . در اینجا قصد تولید مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیردارویی شرط نیست . بلکه علم و اطلاع مرتکب از غیر قانونی بودن عمل برای حصول عمد کافی است . همین که شخص با علم و اطلاع ، به کشت خشخاش مبادرت ورزد ، قصد مجرمانه او محرز است .
نکته: تمام کسانی که در عملیات کشت مباشرت دارند ، یعنی کسانی که با علم و اطلاع زمین را به آن منظور شخم زده ، آبیاری کرده یا کود پاشیده اند به عنوان شریک جرم به حساب می آیند ، مگر اینکه اقدامات آن ها به عنوان معاون جرم باشد . در این صورت وحدت قصد میان کشتکار خشخاش و معاون باید احراز شود .
از آن جایی که قوانین و مقررات مربوط به مواد مخدر بسیار پیچیده است بهتراست در صورت بروز هر گونه مشکل و سوالی از مشاوره های بهترین وکیل مواد مخدر در اصفهان بهره مند گردید.
کشت شاهدانه
شاهدانه ، به گیاهی گفته می شود که یکساله است و شبیه به گزنه می باشد که بلندی آن تا ۲ متر می رسد ، برگ هایش دراز و دانه هایش به اندازه فندق است که به صورت روغنی و بد بو می باشد و از آن روغنی گرفته می شود که با آن صابون تهیه می شود و از سرشاخه های گل دار آن بنگ و چرس گرفته شده و کلمه حشیش به سرشاخه های گل دار و فرآورده های آن اطلاق می شود .
عناصر تشکیل دهنده جرم کشت شاهدانه
جرم کشت خشاش دارای سه عنصر مادی ، معنوی ، قانونی می باشد .
عنصر مادی جرم کشت شاهدانه
عنصر مادی ، مثل قراردادن بذر شاهدانه در زمین و آبیاری آن و عملیاتی که در کشاورزی به آن کاشت و داشت گفته می شود .
عنصر معنوی جرم کشت شاهدانه
جرم کشت شاهدانه از جرایم عمدی محسوب می شود و قصد مجرمانه در ارتکاب کشت شاهدانه باید احراز گردد. تفاوت کشت خشخاش با کشت شاهدانه در عنصر معنوی ، نوع قصد مجرمانه است ؛ در کشت خشخاش قصد کشت که با علم و اطلاع از عمل ارتکابی صورت میگیرد ، برای تحقق عنصر معنوی و احراز عمد کافی است ولی در کشت شاهدانه علاوه برآن ، قصد تولید مواد مخدر با روان گردان های صنعتی غیردارویی هم باید محرز باشد . به بیان دیگر ، صرف کاشتن شاهدانه جرم تلقی نمی شود ، بلکه کشت شاهدانه در صورتی جرم است که قصد و نیت مرتکب ، تولید مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیردارویی باشد . البته احراز این قصد و تشخیص آن برعهده دادگاه است که براساس قراین و اظهارات متهم و دلایل دیگر باید آن را احراز کند .
عنصر قاونی جرم کشت شاهدانه
در بند ۱ ماده ۱ از قانون مبارزه با مواد مخدر ، کشت شاهدانه به منظور تولید مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیر دارویی جرم شناخته شده و مجازات آن مانند مجازات کشت خشاش می باشد .
کشت کوکا
خوشبختانه کشت کوکا در کشور ایران ، با توجه به شرایط آب و هوایی خاصی که برای رشد و نمو نیاز دارد ، رواج ندارد . از برگ کوکا ماده ی مخدر کوکائین حاصل می شود . کوکائین ماده خطرناکی است و به هر دلیل گرانی بیش از حد ، مصرف آن بیشتر میان افراد پولدار و اشراف متداول است .
عناصر تشکیل دهنده جرم کشت کوکا
جرم کشت کوکا دارای سه عنصر مادی ، معنوی ، قانونی می باشد .
عنصر مادی جرم کشت کوکا
عنصر مادی جرم کشت کوکا مانند کشت شاهدانه و خشخاش است . پس هر گونه عملیات و فعل مادی مثبت گفته می شود که منتهی به کشت کوکا میگردد .
عنصرمعنوی جرم کشت کوکا
این جرم از جرایم عمدی است و قصد مجرمانه باید احراز شود و همین که مرتکب کشت با علم و اطلاع آن را می کارد و عمد در فعل خود دارد ، بدون توجه به اینکه نتیجه چه باشد ، قصد مجرمانه او محرز است . پس به طور مطلق کشت کوکا از نظر قانونی جرم تلقی شده است بدون اینکه نیازی به احراز قصد تولید مواد مخدر یا روان گردان های صنعنی غیر دارویی از کشت آن باشد .
عنصر قانونی جرم کشت کوکا
در بند ۱ ماده ۱ قانون مبارزه با مواد مخدر ، کشت کوکا به طور مطلق جرم شناخته شده است .
حمل و نگهداری و اخفای مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیردارویی
بیشترین حجم پرونده های مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیردارویی در دادگاه ها مربوط به سه جرم حمل ، نگهداری ، و اخفای مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیردارویی در داخل کشور است که در بسیاری اوقات ، خود مقدمه ی جرایم دیگر از قبیل ( خرید و فروش و توزیع و ارسال و غیره ) محسوب می شود .
عناصر تشکیل دهنده جرایم مواد مخدر
هر جرمی دارای سه عنصر مادی و معنوی و قانونی می باشد و این جرائم نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
عنصرمادی
حمل مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیر دارویی
عنصر مادی این جرم عبارت است از هر گونه فعل مادی ایجابی که موجب نقل و انتقال مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیردارویی از نقطه ای به نقطه دیگر شود که گاهی با مباشرت و گاهی با وابسطه است . حمل مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیر دارویی معمولاً با جاسازی همراه است و جاسازی هم اقسام و اشکال گوناگونی دارد .
نگهداری مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیردارویی
نگهداری به معنای در اختیار داشتن است ، خواه نزد خود شخص باشد یا در جا و مکان معینی قرار داشته باشد . همین که شخص ، تصرف و استیلا بر مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیر دارویی دارد ، عنصر مادی بزه نگهداری محقق می شود و لازم نیست که حتماً مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیر دارویی توسط خود شخص در جایی قرار داده شود .
اختفای مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیر دارویی
اختفا به معنای پنهان کردن و از نظر ها دور کردن می باشد . آنچه امر مبارزه با مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیردارویی را دشوار می سازد. طرق مختلفی است که قاچاقچیان مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیردارویی برای پنهان کردن آن از دید مأموران به کار می برد ؛ جاسازی در داخل کنسرو ، غذا ، کتاب ، داخل شکم کودکان ، رحم زنان ، پاشنه کفش و غیره .
عنصر معنوی
هر سه جرم حمل ، نگهداری و اختفا ، از جرایم عمدی محسوب می شود و ارتکاب آن ها با سوء نیت جزایی است . در هر صورت ، شخص مرتکب باید علم و اطلاع از وجود مواد مخدر یا روان گردان های صنعتی غیردارویی داشته باشد و عمداً آن را حمل و نگهداری و اختفا نماید . نکته اینکه در حمل و نگهداری و مخفی کردن بذر شاهدانه باید قصد تولید باشد تا جرم تحقق یابد .
عنصر قانونی
هر گاه کسی تریاک و دیگر مواد مخدر را خرید ، نگهداری ، مخفی یا حمل نماید به مجازات های زیر محکوم می شود :
۱٫ تا پنجاه گرم ، تا سه ملیون ریال جریمه ی نقدی و تا پنجاه ضربه شلاق.
۲ .بیش از پنجاه گرم تا پانصد گرم ، پنج تا پانزده ملیون ریال جریمه ی نقدی و ده تا ۷۴ ضربه شلاق .
۳٫ بیش از پانصد گرم تا پنج کیلوگرم ، پانزده ملیون تا شصت ملیون ریال جریمه ی نقدی و چهل تا ۷۴ ضربه شلاق و دو تا پنج سال حبس.
۴٫بیش از پنج کیلوگرم تا بیست کیلوگرم ، شصت تا دویست ملیون ریال جریمی نقدی و پنجاه تا ۷۴ ضربه شلاق و ۵۰ تا ۷۴ ضربه شلاق و پنج تا ۱۰ سال حبس و در صورت تکرار برای بار دوم ، علاوه بر مجازات های مذکور ، مصادره ی اموال ، ناشی از همان جرم و برای سوم ، اعدام و مصادره ی اموال ناشی از همان جرم .
۵٫ بیش از بیست تا یکصد کیلوگر ، علاوه بر مجازات مقرر در بند ۴ به ازای هر کیلوگر ، دوملیون ریال به مجازات جزای نقدی مرتکب اضافه می گردد و در صورت تکرار ، اعدام و مصادره ی اموال ناشی از همان جرم .
۶ بیش از یکصد کیلوگر ، علاوه بر مجازات جریمه نقدی و شلاق مقرر در بند های ۴و ۵ حبس ابد و در صورت تکرار ، اعدام و مصادره ی اموال ، ناشی از همان جرم.
حامد امیری وکیل مواد مخدر در اصفهان
حامد امیری وکیل پایه یک دادگستری و دانش آموخته رشته حقوق قضایی با تکیه براطلاعات حقوقی خود و تجربیات چندین ساله آماده ارائه وکالت و مشاوره حقوقی در زمینه پرونده های مواد مخدر می باشد . جهت استفاده از خدمات وکالتی و همچنین مشاوره حقوقی آنلاین حامد امیری وکیل مواد مخدر در اصفهان با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید .
منبع: https://hamedamiri.net/%D9%88%DA%A9%DB%8...%A7%D9%86/

شماره تلفن وکیل در اصفهان ، بهترین وکیل خانواده در اصفهان ، مشاوره با وکیل در اصفهان ، سایت وکیل در اصفهان ،
07-27-2020 04:01 PM
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
MapsaControl.ir

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


پرش به انجمن: