زمان کنونی: 10-18-2018, 01:26 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)کتاب کنترل تطبیقی


ارسال موضوع  ارسال پاسخ 
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امتیاز موضوع:
 
کتاب کنترل تطبیقی
نویسنده پیام
iranc آفلاین
کاربر فعال
**

ارسال ها: 16
تاریخ عضویت: Oct 2010
اعتبار: 0
ارسال: #1
کتاب کنترل تطبیقی
کتاب کنترل تطبیقی

http://iranc.blogfa.com/post/780/


هدف از استفاده از کنترل تطبیقی (به انگلیسی: Adaptive control) آن است که کنترلر طراحی شده بدین روش، بتواند در مقابل تغییرات آرام در سیستم و همچنین خطاهای مدل‌سازی پاسخ مناسب بدهد. ‫تفاوت کنترل تطبیقی و کنترل مقاوم آن است که در کنترل تطبیقی نیازی به دانستن بازه کاری سیستم و یا میزان خطای پارامترها نیست. به عبارتی، طراحی از دیدگاه کنترل مقاوم به کنترلری می‌انجامد که در بازه مشخصی به پایداری سیستم می‌انجامد بدون آنکه نیازی به تغییر قوانین کنترلی باشد، ولی، با روش کنترل تطبیقی می‌توان قوانین کنترلی را به گونه‌ای با تغییر شرایط تطبیق داد که سیستم پایدار شود. کنترل تطبیقی به دو روش مستقیم وغیر مستقیم تقسیم بندی می شود که امروزه اکثر مقالات بر روی کنترل تطبیقی مستقیم تمرکز دارد

“کنترل تطبیقی” نشان میدهد که چگونه یک سطح مورد نظر از عملکرد سیستم میتواند به طور خودکار و در زمان واقعی، حتی زمانی که پارامترهای فرایند یا اختلال ناشناخته و متغیر میباشند، حفظ گردد.

این کتاب درواقع یک نمایشگاه منسجم از جنبه ای متفاوت این حوزه میباشد که به مشکلات موجود در این زمینه رسیدگی نموده و راه حلهای مفید و تست شده را بهمنظور حل این مشکلات ارائه داده است. همچنین این کتاب به برنامه های کاربردی و اهمیت عملی راه حلهای مورد نظر نیز اشاره مینماید.

جنبه های زمان گسسته کنترل تطبیقی در این کتاب مورد تاکید قرار گرفته اند تا اهمیت کامپیوتر دیجیتال را در استفاده از ایده های ارائه شده نشان دهند.

این کتاب برای محققین حوزه کنترل و ریاضیدانان کاربردی بسیار جالب و ضروری خواهد بود. متن کتاب بسیار ساده و قابل فهم بوده و برای استفاده از دوره های تحصیلات تکمیلی حوزه کنترل و سیستمهای خطی گسسته بسیار مناسب است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: 12-06-2012 04:21 PM، توسط iranc.)
12-04-2012 03:20 PM
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
تبلیغات
MapsaControl.ir

ارسال موضوع  ارسال پاسخ 


پرش به انجمن: